TikTok, bünyesine mini oyunlar eklemeyi planlıyor

01.08.2022 11:20 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Oyunu oynayan kişiyi seyretmek de platformda mümkün olacak. Kullanıcılar bir oyuna bağlanan bir videoyla karşılaştıklarında, içerik oluşturucunun kullanıcı adının tarafındaki bir bağlantıya dokunarak videoyu oynatmaya başlayabilirler. Bir TikTok sözcüsü TechCrunch’a “Şu anda, üçüncü taraf oyun geliştiricileri ve stüdyoları ile entegrasyonlar kanalıyla HTML5 oyunlarını platforma getirmeyi araştırıyoruz” dedi.
Şirket oyununun adını Mr.Aim Lab’s Nightmare olarak duyurdu. Firmanın girişimdeki öteki ortakları içinde geliştiriciler Voodoo, Nitro Games, FRVR ve Lotum yer ediniyor. Oyunların hiçbirinde şu anda reklam yada uygulama içi satın alma yok ve proje testin ilk aşamalarında. The Verge’in belirttiği şeklinde, kullanıcılar oyunlarını kaydedebilir ve yeni bir videoda paylaşabilir. Son aylardaki raporlara bakılırsa TikTok oyun yaşamına büyük bir adım atmaya hazırlanıyor şeklinde görünüyor. Ana şirket ByteDance, geçen yıl oyun geliştiricisi Moonton Technology’yi satın aldı. TikTok, Disco Loco 3D adlı hususi bir mobil oyun için Zynga ile iş birliği yapmış oldu. Oyuncuların Feeding America’ya bağışları tetikleyebilecekleri Garden of Good adlı bir yardım oyunu, Haziran ayında TikTok’un ABD versiyonunda kullanıma sunuldu. TikTok daha ilkin Vietnam’da HTML5 oyunlarını kontrol etmişti.
Öteki büyük teknoloji şirketleri, Apple, Google ve daha kısa sürede Netflix dahil olmak suretiyle mobil oyunlara yöneldi. Feysbuk 2020’de bulut oyunlarına geçerken Zynga, normal olarak Feysbuk’un geniş erişiminin yardımıyla bir toplumsal oyun devi haline geldi.

Son Dakika Haberler