GSB personel alımı müracaat neticeleri 2022 ne süre açıklanacak?

20.09.2022 10:26 Son Güncelleme: 20.09.2022 10:27 Gençlik ve Spor Bakanlığı 4 bin 147 personel alımı başvuruları 10-15 Eylül 2022 tarihlerinde bitti. Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik işçisi, yazıhane çalışanı, güvenlik görevlisi müracaat neticeleri izahat zamanı gündemde içeriyor. KPSS puanı esas alınarak değerlendirilecek olan Gençlik ve Spor Bakanlığı yerleştirme neticeleri başvuran adaylar tarafınca planlanıyor.
GSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI 2022 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
GSB personel alımı müracaat sonuçlarına dair tarih bilgisi hemen hemen açıklanmadı. 300 yazıhane çalışanı, 866 koruma ve güvenlik görevlisi ile 2 bin 981 destek çalışanı alımında müracaat neticeleri e-Devlet şifresi ile Kariyer Kapısı üstünden görüntüleyebilecekler. Yerleştirmelerde KPSS puanı en yüksek adaydan başlanacak ve aslolan yada yedek sıralamaya giremeyen adaylar için KPSS’de 60 (altmış) puan almış olma şartı göz önünde bulundurulacak. Yedek sıralamasında yer edinen adaylar için yedek listede yer almak daha sonraki alımlar için müktesep hak teşkil etmeyecektir. Yerleştirme sonuçlarına ilişkin itirazlar, sonuçların duyuru edilmesinden itibaren 3 (üç) iş günü içinde ıslak imzalı ve yazılı olarak Personel Genel Müdürlüğü Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına yapılacaktır.
İtirazlar, en fazla 5 (beş) iş günü içinde incelenerek karara bağlanacak ve adayın itiraz dilekçesinde beyan etmiş olduğu posta adresine bildirilecektir. Süresi içinde yapılmayan, e-posta yada faks ile meydana getirilen, itiraz dilekçesinde T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adres detayları bulunmayan dilekçeler ile meydana getirilen itirazlar dikkate alınmayacaktır.
Bursluluk imtihan neticeleri 2022 izahat zamanı MEB… İOKBS imtihan neticeleri ne süre açıklanacak?

Son Dakika Haberler