Dursun Özbek’ten Yusuf Demir açıklaması

21.09.2022 15:18 Son Güncelleme: 21.09.2022 15:18 Galatasaray Başkanı Dursun Özbek sponsorluk anlaşmasında açıklamalarda bulunmuş oldu.
Cumhuriyetin 100. senesinde Galatasaray’ın bir hedefi var, spor dallarında en fazlaca kupa kazanan kulüp olma isteğini içimde bulunduruyorum. Amatör branşlarımıza yapılacak sponsorlara ehemmiyet veriyorum.
“Hakkaten iyi bir ekip kurduk. Daha iyi sonuçlar alacağımızı umuyoruz. Mayıslar, Galatasaray’ındır!”
“Hangi ülkeye gitseniz, ‘Türkiye’ dediğiniz vakit akla gelen ilk adlardan biri Galatasaray olur. Bizlere sponsor olan kurumlar bunu oldukça iyi biliyorlar. Ne kadar kıymetli olduklarının bilincindeyiz.”
Dört büyüklerde sakatlık kabusu!
“KONYA MAÇINDA BÜYÜK SIKINTI ÇEKTİK””Yargıcı performanslarını değerlendirmek artık bayağı hale geldi. Maalesef değerlendirmeler de iyi yönde gitmiyor. Bilhassa Konyaspor maçında büyük sorun çektik. Yalnız Galatasaray aleyhine meydana getirilen işlerden bahsetmiyorum.  Ayyuka çıkmış bu irdelemenin üstüne benzin dökmemek lazım. Bir sorun var. Hepimiz bilincinde. TFF bilincinde, kulüpler bilincinde. Hepimiz yeteri kadar bağırıyor.” Yunus Akgün ve öteki oyunculara yapılacak zamlarla ilgili Özbek şu ifadeleri kullandı: “Değerlendirdiğimiz bir mevzu. Değerlendirme bitince açıklamayı yaparız.”
YUSUF DEMİR AÇIKLAMASI
Yusuf Demir bizim evladımız. Genç yaşta Avrupa futbolunun dikkatini çekmiş. Fazlaca genç yaşta Barcelona’nın oyuncusu olmuş, her kategoride oynamış.  Yusuf Demir’in Galatasaray’da olması bizim için bir kıvanç deposu. Söylediklerimize bakılırsa, yazılan çizilenlere bakılırsa Yusuf Demir, Türk statüsünde oynayamazmış. Yusuf Demir’in durumunu aslına bakarsan biliyorduk biz. Dün öğrenmedik bu mevzuyu. Onu aktarma ederken ne ulusal ekibi düşündük ne de yerli statüsünden bahsettik.”
“Bazı kuralların FIFA ya da TFF’de değişmesi gerekiyor. Bunlar kendi kendine değişmeyecek ki. Kendi değerlerimize haiz çıkalım. Yusuf bir Türk vatandaşıdır. Türkçe konuşmayan Türk futbolcuları bilmiyor musunuz? Yazılan çizilen değişik, idrak değişik.”
“ESAME LİSTESİNDE 2 TÜRK VARDI MEĞERSE…””Geçen gün bir maç oynuyoruz, yeni daha taze. Esame listeleri geldi. Rakip takımın oyuncularına baktım; yöneticisine ‘Sizin ekip sıralamasında bir hata var, listeye bakınca 2 Türk görüyorum sahadaki 11’de. Yönetimi uyarın. Bu şekilde çıkmayın sahaya’ dedim. Dost aldı listeyi baktı. ‘Yahu hakikaten 2 Türk var’ dedi. Sorduk, soruşturduk. İsmini söylemiyorum şimdi. Fakat, hanginiz okusanız orada 2 Türk’ten başkasını göremezsiniz. Meğerse bizim İspanyol yada İngiliz zannettiğimiz dost Türk’müş.”
“TÜRKÇE KONUŞAMAYANLAR BU STATÜDE OYNUYOR”Türkçe konuşamayan futbolcular Türk statüsünde oynuyor. Yusuf Demir, Türk vatandaşıdır. Biz bunu isteyince fazlaca mu değişik oluyor? Örnekleri çoğaltmaya gerek yok. Siz fazlaca iyi biliyorsunuz ki. Kimi kastettiğim son aşama açık. Bunlar bu tarafta dururken Yusuf Demir, geleceğin futbolcusu olacak bir Türk vatandaşını, Yusuf Demir bir Türk vatandaşıdır. Annesinden dolayı çifte vatandaşlığı vardır.”
“Yusuf Demir’i Türk futboluna kazandıralım derken fazlaca bu şekilde acaip bir söz etmiş mi oluyoruz. Normal olarak emek harcama gerektiriyor. Normal olarak, bazı kuralların TFF ve FIFA’da değişmesi gerekir. Bu kurallar kendi kendine mi değişecek.”

Son Dakika Haberler